Łącznie 13 zarzutów przedstawili łęczyńscy policjanci 32–letniemu mieszkańcowi Łęcznej. Mężczyzna w ostatnim czasie włamywał się i usiłował włamać do piwnic, mieszkania oraz jednej ze szkół na terenie Łęcznej. Jego łupem padł rower, biżuteria, a także artykuły spożywcze i kosmetyki.

Do kradzieży z włamaniem i usiłowań kradzieży z włamaniem na terenie Łęcznej dochodziło na przełomie grudnia i stycznia. Wówczas nieznany sprawca włamał się do piwnicy skąd ukradł rower o wartości blisko 1000 zł., a także dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Łęcznej, gdzie zabrał biżuterię o wartości 1000 zł oraz art. spożywcze i kosmetyki.

Policjanci otrzymali również 10 zgłoszeń usiłowań kradzieży z włamaniem do piwnic w tym jedno zgłoszenie usiłowania kradzieży z włamaniem do szkoły, gdzie sprawca spowodował uszkodzenia okna i drzwi na kwotę 3500 zł.

Sprawą tych zgłoszeń zajęli się łęczyńscy kryminalni. Policjanci na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonych sprawach informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawcę. Okazał się nim 32–letni mieszkaniec Łęcznej.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę 13 stycznia, kiedy podróżował busem do Lublina. Ponadto kryminalni znaleźli przy nim podczas zatrzymania marihuanę oraz skradzioną biżuterię. Oprócz kolczyków policjanci odzyskali również skradziony rower.

14 stycznia 32-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem, usiłowań kradzieży z włamaniem oraz posiadania marihuany. 15 stycznia został doprowadzony przed oblicze prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, tym samym grozi mu surowsza kara nawet do 15 lat więzienia.

Łęczna 16 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876