Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla 68-letniego mieszkańca gm. Spiczyn, kierującego pojazdem marki Audi. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został ujęty w m. Jawidz przez dwóch innych kierowców.

Do zdarzenia doszło po godz. 16:00 w miejscowości Jawidz. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywateli pijanego kierowcy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego.

Jak się okazało dwaj mężczyźni zauważyli jadący środkiem drogi samochód marki Audi. Bez chwili wahania zajechali drogę podejrzanemu kierowcy, podbiegli do pojazdu i mając podejrzenie, że jest pijany zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Następnie pijany kierowca został przekazany w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki.

Kierowcą audi okazał się 68–letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 68-latek nie miał prawa jazdy.

Wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Łęczna 25 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876