Do obywatelskiego zatrzymania 33-letniego mieszkańca gm. Łęczna, kierującego pojazdem marki Opel Corsa, doszło wczoraj, 1 listopada około godz. 21:00 w miejscowości Dąbrowa. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak się okazało 43-letni mieszkaniec Lublina zauważył jadący wężykiem samochód marki Opel Corsa, którego kierujący bez wyraźnego powodu co chwilę hamował i przyspieszał. Niepewny kierujący wjechał na teren stacji paliw w Dąbrowie, a za nim mieszkaniec Lublina, który miał podejrzenie, że kierowca opla może być nietrzeźwy. Czujny obywatel wyczuł woń alkoholu od kierującego oplem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policję.

Funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec gm. Łęczna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce 33-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 2 listopada

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876