Aneta P. po porodzie wrzuciła dziecko do rzeki. Nie było to działanie na skutek szoku, kobieta przez kilka miesięcy planowała zbrodnię. Dodatkowo szokuje, że studiowała pedagogikę, chciała pracować z dziećmi. Za zbrodnię której się dopuściła, prokuratura żądała 25 lat pozbawienia wolności.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci noworodka było utonięcie. Aneta P. nie była w żadnym wyjątkowym stanie, który mógłby wpływać na jej postępowania – tłumaczyła prowadząca sprawę sędzia.

Sprawa swój medialny bieg rozpoczęła w październiku 2017 roku. Wtedy w Krzesimowie doszło do zbrodni. Studentka, której partnerem był 43 latek nie chciała dziecka, nikomu nie powiedziała o ciąży i urodziła w domu, kiedy jej rodzice już spali i niczego nie słyszeli (chociaż poród miał trwać 3 godziny). Następnie kobieta zawinęła zdrową córkę w koszulkę i wyszła z domu.

Dzisiaj już 23-letnia kobieta, mimo pełnej świadomości, że dziecko żyje, że płacze, pokonała z nim znaczny odcinek drogi docierając do rzeki Sawka, gdzie wrzuciła córeczkę. Po powrocie do domu spaliła koszulkę w której wcześniej zawinięte było dziecko, a pościel i własne ubrania uprała.

Następnego dnia kobieta udała się do ginekologa po zaświadczenie, że nie była w ciąży, a także na policję gdzie złożyła zawiadomienie o tym, że jest pomawiana, o bycie w ciąży. 15 października ciało noworodka unoszącego się na wodzie zauważył jeden z okolicznych mieszkańców, który spacerował w niedzielny dzień. Niecodzienne zgłoszenie na policję szybko powiązano z odkryciem zbrodni.

22-latka zatrzymana została w czwartek, 26 października, w miejscu zamieszkania. Jej aresztowanie było efektem pracy policjantów ze świdnickiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz nadzorującej postępowanie świdnickiej prokuratury.

Już po zatrzymaniu kobieta tłumaczyła, że dokonała morderstwa, bo była w szoku, ale szybko udało się ustalić, że już wcześniej w internecie szukała sposobów na zabójstwo dziecka.

Sąd wymierzył Anecie P. 12 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Łęczna 27 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677