Profesjonalnie zorganizowana suszarnia roślin konopi indyjskich została zlikwidowana na terenie powiatu łęczyńskiego. Funkcjonariusze znaleźli blisko 1,5 kg suszu. Zabezpieczone narkotyki pochodziły z nielegalnej uprawy prowadzonej przez mieszkańca gm. Cyców.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej uzyskali informację, że 41-letni mieszkaniec gm. Cyców może prowadzić na terenie swojej posesji nielegalną uprawę marihuany. Podczas przeprowadzonego przeszukania ich przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych posiadał profesjonalnie przygotowaną suszarnię przygotowaną do suszenia narkotyków. W rozwieszonych w pomieszczeniu koszach suszyło się blisko 1,5 kilograma konopi. Dodatkowe narkotyki policjanci znaleźli podczas przeszukania w jego samochodzie. Przeprowadzone testy wykazały, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy i obszernie wyjaśnił zasady na jakich prowadził nielegalny proceder. 25 października został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. W prowadzonym postępowaniu śledczy ustalą czy sprawca zajmował się również rozprowadzaniem narkotyków. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 25 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876