Swoje kandydatury na burmistrza Łęcznej zgłosiło już trzech kandydatów: Leszek Włodarski – reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Sprawa; Piotr Winiarski – kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Mariusz Fijałkowski – przedstawiciel komitetu „Lepsza Łęczna”.

Jako pierwszy, już w czerwcu zamiar kandydowania ogłosił Leszek Włodarski (lat 40 lat, absolwent Politechniki Lubelskiej na kierunku nauczyciel informatyki) aktualny zastępca burmistrza Łęcznej, wcześniej nauczyciel, zastępca (od 2009 roku) i dyrektor szkoły.

22 sierpnia przed ratuszem w Łęcznej Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swojego oficjalnego kandydata na burmistrza Łęcznej – Piotra Winiarskiego (lat 51, absolwenta prawa i administracji UMCS w Lublinie) szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Wcześniej był radnym powiatowym, wicestarostą i starostą łęczyńskim.

25 sierpnia też przed łęczyńskim ratuszem swoje kandydowanie ogłosił Mariusz Fijałkowski (lat 33, absolwent administracji UMCS w Lublinie, w marcu 2017 uzyskał stopień doktora). Radny dwóch kadencji. Jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe to z oświadczeń majątkowych radnego od 2010 roku wynika, że miał staż w PUP w Łęcznej, cząstkowe, niepełnoetatowe zatrudnienie, a w ubiegłym roku rozpoczął działalność gospodarczą. Relacji z prezentacji kandydata nie możemy przedstawić, bowiem jego sztab nie poinformował o zdarzeniu redakcji. Prawdopodobnie nie tylko naszej.

Mówi się jeszcze o ewentualnej kandydaturze Teodora Kosiarskiego, obecnego burmistrza Łęcznej, który zapowiedział, że o swojej decyzji w sprawie wyborów samorządowych poinformuje 3 września.

Łęczna 26 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876