Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uszkodził ogrodzenie posesji. Nic dziwnego, skoro miał 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a auto było bez ważnego przeglądu technicznego. Nie miało również obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 19 sierpnia przed godz. 14:00. Mieszkanka Ludwina zgłosiła, że w płot jej posesji wjechał samochód osobowy. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gm. Ludwin kierując pojazdem marki Opel Corsa nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu i nic dziwnego skoro badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

To nie jedyny przypadek jazdy w stanie nietrzeźwości tego dnia. O godz. 7:00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Polnej w Łęcznej zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Suzuki, którego kierujący miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. 35-latek z Łęcznej poproszony o prawo jazdy oświadczył, że zostało mu ono cofnięte z „powodów zdrowotnych”.

Następnie około godz. 13:20 też w Łęcznej, na ul. Szkolnej funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, za kierownicą którego siedział 31-letni mieszkaniec gm. Łęczna. Policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego i poddali go badaniu na zawartość alkohol. Jak się okazało mężczyzna kierował autem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że 32-latek również nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący będą odpowiadać przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Poniosą też odpowiedzialność za pozostałe wykroczenia.

Łęczna 21 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876