Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany 2 sierpnia w Łęcznej kierowca hondy, 20-letni mieszkaniec tej miejscowość. Mężczyzna po wypiciu kilku piw postanowił zaprezentować swoim kolegom nowy samochód i umiejętności jazdy. Spotkanie zakończyło się w policyjnym areszcie.

W środę nad ranem policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Honda. Jak wynikało ze zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców – kierowca tego samochodu na jednym z parkingów wykonywał bardzo głośne a zarazem niebezpieczne manewry. Badanie stanu trzeźwości, 20-letniego mieszkańca Łęcznej wykazało, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przy samochodzie znajdowało się również dwóch równie pijanych kompanów młodego kierowcy.

Na widok policji zaczęli zachowywać się agresywnie. Cała trójka została zatrzymana i spędziła noc w policyjnym areszcie. W czwartek, po wytrzeźwieniu, 22-latek podczas przesłuchania wyjaśnił, że po wypiciu kilku piw postanowił pochwalić się kolegom kupionym kilkanaście dni wcześniej autem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Łęczna 3 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876