Na naszych drogach giną nie tylko łosie czy sarny. Czytelniczka naszego portalu jadąc drogą powiatową pomiędzy Starą Wsią a Puchaczowem natrafiła na borsuka europejskiego. Niestety zwierzę już nie żyło. Zostało prawdopodobnie potrącone przez jadący samochód.

W związku z tym zwróciła się o zamieszczenie apelu do kierowców. Apelu, aby zwracali większą uwagę na drogę, którą akurat jadą. Wiele zwierząt ma teraz młode, a w związku z tym, że panuje susza, częściej opuszczają kryjówki w poszukiwaniu pożywienia. Możemy je spotkać na naszej drodze. - Mam nadzieję, że zabitą nie była matka szukająca pokarmu dla swoich małych, bo i one mogą teraz nie przetrwać – napisała pani Justyna U.

Przyłączamy się do apelu pani Justyny. Teraz dla wielu dzikich zwierząt właśnie człowiek stał się największym wrogiem. Dla borsuków naturalnymi wrogami są wilki i rysie, ale tych w naszym regionie nie jest zbyt wiele. Ze względu na tryb życia i niewielką atrakcyjność dla myśliwych, borsuki nie są poważnie zagrożone. Są jednak często zabijane przez człowieka jako zwierzęta przenoszące wściekliznę. Giną też pod kołami.

 

Łęczna 19 czerwca

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876