Puchar burmistrza był stawką XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego, którego finał odbył się w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn z całego powiatu. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czasie imprezy uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdą rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Do finału wojewódzkiego XIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakwalifikowały się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej oraz drużyna z Oddziałów Gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Puchaczowie.

Wśród organizatorów konkursu byli łęczyńscy policjanci, który przygotowali etap teoretyczny zawodów i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Wśród szkół podstawowych drużynowo 1. miejsce i puchar burmistrza zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej w składzie: Alicja Kotowicz, Kornelia Bąk, Mikołaj Jaszuk, Kacper Marcinek (opiekun Karol Madyniak). Druga była reprezentacja SP w Ostrówku, a trzecia SP w Milejowie.

Wśród gimnazjalistów 1. miejsce i puchar burmistrza wywalczyła drużyna Oddziałów Gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Puchaczowie w składzie: Karolina Socha, Krystian Skoczylas, Karolina Zwolińska (opiekun Waldemar Tyszczuk). Kolejne były oddziały gimnazjalne w SP w Milejowie i SP nr 4 w Łęcznej.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepszy był Mikołaj Jaszuk z SP nr 4 w Łęcznej, a w kategorii oddziałów gimnazjalnych Krystian Skoczylas z SP w Puchaczowie.

 

Łęczna 28 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876