27-letni mężczyzna, mieszkający w Łęcznej, zapragnął wygodnie wrócić do domu z Lublina. Zamówił więc sobie taksówkę. Wszystko było pięknie, do chwili kiedy przyszło zapłacić za kurs.

3 kwietnia nad ranem łęczyński patrol policji podjął interwencję na prośbę taksówkarza. Ze zgłoszenia 30-letniego mężczyzny z Lublina wynikało, że nie doszło do zapłacenia za przejazd taksówką. Policjanci przeprowadzili rozmowę z opornym klientem. Ten 27-letni mieszkaniec Suwałk nie wypierał się, że zamówił w Lublinie kurs do Łęcznej. Po dojechaniu na miejsce jednak oświadczył, że po prostu nie ma przy sobie pieniędzy. Twierdził, że ma je w wynajmowanym mieszkaniu. Policjanci udali się z mężczyzną do mieszkania, gdzie po kilku minutach poszukiwań uznał, że jednak nie posiada przy sobie gotówki i nie zamierza rozliczyć się z taksówkarzem.

Policjanci natomiast uznali, że 27-latek swoim zachowaniem dopuścił się wykroczenia szalbierstwa. W związku z tym sporządzony zostanie przeciwko niemu wniosek do sądu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń - kto wyłudza pożywienie, przejazd czy też inne świadczenie bez zamiaru uiszczenia należności, o którym wie, że jest płatne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

 

Łęczna 4 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876