Andrzej Mikulski, fotograf z Łęcznej wygrał konkurs Kuriera Lubelskiego i zdobył tytuł Człowiek Roku Powiatu Łęczyńskiego 2017 w kategorii kultura. Mieszka i tworzy w Łęcznej oraz jej okolicach. Pracuje jako górnik, a także jako fotoreporter w LAJF Magazyn Lubelski, Agencja fotograficzna REPORTER.

 

Fotografią interesuje się od dziecka. Swój pierwszy aparat otrzymał w drugiej klasie z okazji komunii. Fotografował wtedy dosłownie wszystko i co więcej sprawiało mu to wielką radość. Chciał rozwijać się w tej dziedzinie, więc fotografował różnymi aparatami i technikami. Z czasem fotografowanie stało się jego życiową pasją, którą traktuje trochę jako wyzwanie.

Nie stawia granic i nie unika nieznanych mu tematów. Wręcz przeciwnie: czerpie ogromną przyjemność z ciągłego rozwijania się w takich dziedzinach, które są dla niego czymś nowym. Z równą przyjemnością fotografuje akt, portret, dokument, jak i wesele.

Od połowy 2015 bierze udział w konkursach fotograficznych. Pierwszym był Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Teatr w Obiektywie. Uczestnicy mieli 3 dni na robienie zdjęć w teatrze, a później tydzień na postprodukcję i oddanie zdjęć na konkurs. Wtedy zajął 3 miejsce w kategorii Artystyczne Spojrzenie oraz wyróżnienie w kategorii Aktorzy. Ten pierwszy start pociągnął za sobą następne. I kolejne większe oraz mniejsze sukcesy. Najlepiej jednak pamięta swój pierwszy złoty medal – uzyskany w Serbii, tym bardziej, że otrzymał go za... portret żony. Wystawiał swoje prace w kraju i zagranicą. Już w ponad 40 krajach, ma 11 wystaw indywidualnych i ponad 150 zbiorowych.

Artysta Fotograf RP Członek Fotoklubu RP, Członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga, Członek Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, Członek Fotoferia Club, Juror na portalu fotograficznym Flog.pl, Administrator i założyciel grupy fotograficznej Fotografia Uliczna, która na dzień dzisiejszy zrzesza ponad 5000 pasjonatów fotografii z całego świata.

Był też nominowany do tytułu Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej 2017 gazety Wspólnota Łęczyńska. Na swoim facebooku zacytował tekst z tego periodyku: I wszystko jasne! I wszystko - tuż przed metą - uległo zmianie. Po tygodniach znacznej przewagi Andrzeja Mikulskiego, zwycięzcą III Plebiscytu Człowiek Roku 2017 Ziemi Łęczyńskiej został Konrad Sawicki, doradca wojewody lubelskiego. Jakoś Pan Andrzej nie bardzo mógł się zgodzić z tą „nagłą” zmianą nastrojów mieszkańców powiatu i swoje dosyć konkretne obiekcje opublikował w liście otwartym na swoim facebooku.

Bo jakoś tak dziwnie, że człowiekiem roku powiatu łęczyńskiego zostaje radny ze Świdnika - w gazecie mianującej się łęczyńską. Człowiekiem roku powiatu łęczyńskiego zostaje mieszkaniec Świdnika, radny Świdnika, członek rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej w ... Świdniku. Jakiś dziwny był widać ten regulamin "Wspólnoty" skoro w ogóle dopuszczał taką kandydaturę w Łęcznej a nie w Świdniku.  

Łęczna 11 marca

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876