Prawie setka młodych mieszkańców Łęcznej wzięła udział w spotkaniu z Piotrem Baczyńskim ze Świerszczowa, który robi szopki w stylu krakowskim. Odbyło się 5 lutego w Centrum Informacji Turystycznej starostwa powiatowego.

Na spotkanie z szopkarzem przyszły przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek” oraz Przedszkola Publicznego Nr 1.

Piotr Baczyński od 5 lat bierze udział w konkursie szopek krakowskich i jest podczas tego konkursu jedynym reprezentantem naszego województwa. Jedną z wykonanych przez siebie szopek zaprezentował uczestnikom spotkania. Dzieci na własne oczy miały okazję zobaczyć czym różni się tego typu szopka od tradycyjnej. Dowiedziały się też o historii tworzenia szopek zapoczątkowanej przez św. Franciszka, a także o konkursie szopek krakowskich, organizowanym co roku na krakowskim rynku w pierwszy czwartek grudnia.

Barwna, częściowo ruchoma, podświetlana szopka, którą zaprezentował Piotr Baczyński spodobała się dzieciom. Na pamiątkę maluchy otrzymały foldery Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na temat krakowskiego szopkarstwa.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876