Prawie setka młodych mieszkańców Łęcznej wzięła udział w spotkaniu z Piotrem Baczyńskim ze Świerszczowa, który robi szopki w stylu krakowskim. Odbyło się 5 lutego w Centrum Informacji Turystycznej starostwa powiatowego.

Na spotkanie z szopkarzem przyszły przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek” oraz Przedszkola Publicznego Nr 1.

Piotr Baczyński od 5 lat bierze udział w konkursie szopek krakowskich i jest podczas tego konkursu jedynym reprezentantem naszego województwa. Jedną z wykonanych przez siebie szopek zaprezentował uczestnikom spotkania. Dzieci na własne oczy miały okazję zobaczyć czym różni się tego typu szopka od tradycyjnej. Dowiedziały się też o historii tworzenia szopek zapoczątkowanej przez św. Franciszka, a także o konkursie szopek krakowskich, organizowanym co roku na krakowskim rynku w pierwszy czwartek grudnia.

Barwna, częściowo ruchoma, podświetlana szopka, którą zaprezentował Piotr Baczyński spodobała się dzieciom. Na pamiątkę maluchy otrzymały foldery Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na temat krakowskiego szopkarstwa.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677