Podczas minionego weekendu łęczyńscy policjanci skontrolowali kierującego samochodem 38-latka z gm. Cyców. Okazało się, że jest pijany. Inny kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, a ponadto miał cofnięte uprawnienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Cycowie. Policjanci zauważyli jadący całą szerokością pasa pojazd marki Audi i postanowili skontrolować jego kierowcę. W trakcie kontroli od 31-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Teraz za jazdę po pijaku grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkańcowi gm. Cyców został zatrzymany dowód rejestracyjny ponieważ pojazd, którym się poruszał posiadał uszkodzenia i nie nadawał się do bezpiecznej jazdy.

Kolejny kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego wpadł w niedzielny poranek. 35–latek z powiatu hrubieszowskiego został zatrzymany w Starej Wsi, gm. Łęczna. Na ograniczeniu do 50 km/h jechał swoim audi z prędkością 77 km/h. Nie miał też prawa jazdy. Z policyjnych baz danych wynikało, że kierujący ma cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami. Taka sytuacja oznacza, że niezależnie od grzywny za przekroczenie prędkości mężczyzna usłyszy również zarzuty karne.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677