51-letni mieszkaniec Ludwina codziennie kradł alkohol z miejscowego sklepu. Jak się później tłumaczył – chciał uczcić swoje urodziny dobrym alkoholem.

Łęczyńska policja przyjęła zgłoszenie o kradzieży sklepowej 15 butelek whisky. Jak ustalili mundurowi złodziejem był 51-letni mieszkaniec Ludwina. Policjantom wytłumaczył, że kradł alkohol ponieważ chciał nim uczcić swoje urodziny.

W czwartek do łęczyńskiej komendy zgłosiła się pracownica sklepu z Ludwina zawiadamiając, że w okresie od 3 do 16 stycznia z półek sklepowych zniknęło łącznie 15 butelek whisky. W sumie wartość skradzionego alkoholu przekroczyła 1,1 tys. zł.

W oparciu o zapisy monitoringu i zebrane informacje policjantom udało się wytypować potencjalnego sprawcę kradzieży. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli 15 pustych butelek po whisky. 51-letni mieszkaniec Ludwina został zatrzymany.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się, że w pierwszych tygodniach stycznia w zasadzie codziennie pojawiał się w sklepie i kradł z niego po butelce alkoholu. Jak wytłumaczył policjantom chciał w ten sposób uczcić swoje urodziny, które obchodził w połowie stycznia.

Za kradzież mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876