Wczoraj w nocy 20 letni mieszkaniec gm. Milejów wraz z trzema kompanami uciekał przez policyjną kontrolą drogową. Policjanci zatrzymali już uciekiniera i postawili mi zarzuty karne. W czasie kiedy był przesłuchiwany, w ręce policjantów wpadł jego ojciec. Pomimo zakazu sądowego jechał pijany traktorem.

Wczoraj przed godziną 2 nad ranem policyjny patrol postanowił sprawdzić jadącego przez Milejów seata. Na widok policjantów kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Mimo używanych przez policjantów znaków zmuszających kierowcę do zatrzymania, ten nie reagował i jechał dalej uniemożliwiając zatrzymanie. Pościg zakończył się w Klarowie, gdzie seat się zatrzymał. Wówczas wybiegło z niego trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów, okazał się nim być 32-letni mieszkaniec gm. Milejów. Nie chciał jednak ujawnić, kto kierował samochodem i jak się nazywa. Policjanci pracowali nad sprawą całą noc. Efektem było zatrzymanie kolejnych dwóch uciekinierów.

Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 20-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, bo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kodeks Karny przewiduje za to karę więzienia do 5 lat. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że uciekał policjantom, bo nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

W czasie kiedy podejrzany składał wyjaśnienia na komendzie, w Białce doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem Ursus. Jak się później okazało było to ojciec zatrzymanego uciekiniera. Funkcjonariusze poddali 47-letniego mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Traktorzysta wydmuchał ponad 1,8 promila alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że ciąży na nim wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2019 roku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu sądowego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876