We wtorek 21 listopada radni powiatu łęczyńskiego zrobili pierwszy krok ku likwidacji samodzielności trzech szkół średnich i połączeniu ich w jeden organizm. Większością 8 do 4 głosów i jednym wstrzymującym się, przyjęli dziesięć tzw. uchwał zamiarowych, których celem jest połączenie szkoły górniczej, Jagiellończyka i ZS w Ludwinie.

Sesja nie przebiegła jednak tak gładko, jak można by sądzić po wynikach głosowania. Przede wszystkim wzięło w niej ponad 50 uczniów szkoły górniczej i Jagiellończyka, którzy już samymi transparentami zamanifestowali swój stosunek do przewidywanej decyzji radnych – przyszli górnicy wznosili hasło „Szkołę z przyszłością niszczycie chciwością”, na drugim wymalowano „Nie odbierajcie nam Jagiellończyka”.

Współbrzmiał z nimi wniosek trójki radnych o wyłączenie uchwał z głosowania. Za zdjęciem uchwał o zamierzonej likwidacji szkół z porządku obrad było pięcioro radnych, przeciw dziewięcioro. Wszystkie uchwały przegłosowano.

Wczorajsze decyzje radnych nie zamykają sprawy. Teraz o pomysłach na oszczędności w oświacie (połączenie ma przynieść ok. 600 tys. zł) wypowie się kurator w Lublinie. Od jego decyzji będą zależały dalsze losy zaproponowanej reorganizacji oświaty. Jeśli decyzji radnych nie oprotestuje, to zacznie się proces likwidacji i łączenia szkół, co radni będą musieli jeszcze przegłosować.

Do sprawy wrócimy.  

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876