We wtorek 21 listopada 2017 roku o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią w Łęcznej odbędzie się XXXVI Sesja Rady Powiatu w Łęcznej. To na niej rozstrzygnie się sprawa przyszłości oświaty ponadgimnazjalnej w powiecie.

Starostwo w Łęcznej uruchomiło wstępną procedurę połączenia trzech szkół. Od 1 września jednym organizmem mają zostać „Jagiellończyk”, szkoła górnicza i zespół szkół w Ludwinie. Powiat z tego tytułu szacuje oszczędności na 700 tysięcy rocznie, zaś po stronie kosztów znajduje się 10 etatów związanych z obsługą techniczną i administracyjną.

W jeden organizm mają być połączone trzy szkoły: Zespół Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka, Zespół Szkół Górniczych i Zespół Szkół w Ludwinie. Od 1 września 2018 te trzy placówki mają funkcjonować pod jednym szyldem, z przydługą nazwą Zespół Szkół Górniczych, Politechnicznych i Ogólnokształcących im. króla Kazimierza Jagiellończyka przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej. Radni powiatowi debatowali już w tej sprawie.

Nauczyciele mają zachować pracę, o ile zechcą pracować w nowej placówce. Zachowane mają być wszystkie obecne kierunki kształcenia. Najbardziej na planowanym połączeniu ucierpi Ludwin. Z gminy zniknie zespół szkół, w którym kształci się ludzi w systemie wieczorowym oraz w ramach kursów zawodowych.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876