Policjanci z Oddziału Prewencji Policji patrolując miejscowości powiatu łęczyńskiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał bez świateł i posługiwał się obcojęzycznym dokumentem, który tylko pozornie pozwalał na kierowanie pojazdami. Liczył na ignorancję policjantów?

W piątek, 27 października funkcjonariusze OPP patrolowali tereny gmin Łęczna, Ludwin oraz Cyców. Podczas patrolu trasy Cyców - Głębokie zauważyli samochód marki VW Golf jadący bez świateł. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej i poprosili kierowcę o dokumenty. O dziwo – kierujący Polak, 29-letni mieszkaniec Bekieszy wylegitymował się dokumentem w języku angielskim, twierdząc że jest to jego prawo jazdy. Był to, jednak dokument, który upoważnia do kierowania pojazdami w trakcie nauki. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Poddany badaniu na zawartość alkoholu 29 latek wydmuchał ponad 2 promile. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Już od kilku dni na terenie powiatu łęczyńskiego można spotkać funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mają oni za zadanie wesprzeć łęczyńskich funkcjonariuszy w realizacji ich codziennych zadań, w tym działań związanych z akcją Znicz. Lubelscy funkcjonariusze w patrolach pieszych i zmotoryzowanych patrolują miejscowości powiatu.

#pojezierze

 

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876