17 października w Świdniku doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Sprawcą zdarzenia był pijany 65-letni mieszkaniec Łęcznej. Wjeżdżając na rondo pojazdem renault wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym volkswagenem.

Wczoraj, 17 października tuż przed godziną 11 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ul. Krępieckiej z ul. Armii Krajowej w Świdniku doszło do zdarzenia drogowego. Ustalili, że 65-letni kierujący pojazdem marki Renault wjeżdżając na skrzyżowanie z ruchem okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 58-letniemu kierowcy volkswagena.

W wyniku zderzenia pojazdów ten drugi przewrócił się na bok. Do uwolnienia poszkodowanego konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego przez straż pożarną. Po wydobyciu mężczyzny został przewieziony do szpitala z obrażeniami.

Kierowca renault okazał się nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876