W ubiegłą środę (23 sierpnia) na drogach powiatu łęczyńskiego policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden wydmuchał ponad 2 promile alkoholu, drugiemu alkomat wykazał ponad pół promila.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, środowego popołudnia zatrzymali w Podzamczu do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat Panda. 41-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się że jest pod wpływem ponad 2 promili. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania samochodem do 2020 roku. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym nietrzeźwym za kierownicą okazał się 38-latek z Łęcznej. Został zatrzymany w środową noc na ul. Średniej, kiedy siedział za kierownicą pojazdu marki Skoda Roomster. Policyjne badanie wykazało, że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876