Dziś o godzinie 18 w ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski Górnik Łęczna zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Gdyby zielono-czarnym udało się wygrać, w 1/4 Pucharu Polski trafią na kolejnego pierwszoligowca – Puszczę Niepołomice.

Ostatni mecz kontrolny zielono-czarni rozegrali w ubiegły weekend pokonując w Lubartowie Stal Stalową Wolę 3:0. Był to czwarty wygrany sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Co ważne w tych pięciu sprawdzianach drużyna straciła jedynie dwie bramki.

Co bardzo prawdopodobne w drużynie z Łęcznej zagra któryś z pozyskanych zimą zawodników. Przypomnijmy, że do Łęcznej w przerwie między rozgrywkami trafił Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice), Michał Mak (Wisła Kraków), a także Gabriel Matei (Argeș Piteszti – Rumunia).

Gabriel Matei wzmocni rywalizację o miejsce w drużynie na prawej obronie. Do Górnika Łęczna trafił z rumuńskiej ekstraklasy. W przeszłości, w 2017 roku) grał już w Górniku i wówczas był jednym z czołowych obrońców ekstraklasy. Z grą na tej pozycji wiąże się dodatkowa meczowa ciekawostka. W ostatnich latach na tej pozycji w Górniku grał Paweł Sasin, który od niedawna jest piłkarzem drużyny z Gdyni. Aleksander Jagiełło i Michał Mak to z kolei bardzo dobrzy skrzydłowi. Obaj mogą grać na obu flankach, a także w ataku.

Do tej pory w swojej historii Górnik Łęczna tylko raz dotarł do ćwierćfinału tych rozgrywek. Jest więc szansa na przynajmniej powtórzenie wyczynu. Tym bardziej, że łęczyńska drużyna jest w czołówce tabeli z szansami na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jesienią na stadionie w Łęcznej, Górnik pokonał Arkę Gdynia 2:0 – po bramkach Bartłomieja Kalinkowskiego i Przemysława Banaszaka. Jak będzie tym razem? Bezpośrednią relację z meczu będzie można obejrzeć w Polsat Sport Extra. Zwycięzca dzisiejszego starcia w ćwierćfinale zmierzy się z Puszczą Niepołomice. To jedyna para ćwierćfinałowa, która jeszcze nie została wyłoniona.

Łęczna 16 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876