W dniach 21-23 lutego 2020 roku młodzi łęczyńscy kickbokserzy: Kacper Głowienka, Nikodem Dejko, Bartosz Sadowski reprezentowali Point Hunter w SLOVAK OPEN 2020 w Bratysławie. Organizatorem turnieju jest światowa organizacja Kickboxingu WAKO. Wydarzenie to przyciągnęło aż 90 klubów z całego świata i 460 zawodników. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

Aby znaleźć się na podium należało wznieść się na szczyty swoich umiejętności. Nasi zawodnicy podjęli wyzwanie i w debiutanckim występie na międzynarodowej arenie osiągnęli niebywałe wyniki zdobywając łącznie 4 medale: złoty, srebrny i dwa brązowe.

Kacper Głowienka w formule pointfighting w kat. - 37kg w pierwszej swojej walce pokonał zawodnika z Austrii 11 do 2, a po zaciętym półfinale zwyciężył Słowackiego rywala 5 do 4. Otworzyło mu to drogę do finału, w którym uznał wyższość zawodnika z Austrii, ostatecznie zdobywając srebrny medal. Kolejną kat. - 42kg, rozpoczął od walki półfinałowej, w której spotkał się z zawodnikiem z Austrii, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Nikodem Dejko swoją przygodę na turnieju rozpoczął od rywalizacji w formule light contact kat. - 42 kg. W walce półfinałowej pokonał zawodnika z Węgier, co dało mi przepustkę do finału, w którym okazał się zdecydowanie lepszy od rywala z zaprzyjaźnionego klubu Beskid Dragon zdobywając tym samym złoty medal. W formule pointfighting kat - 42kg Nikodem zdobył brązowy medal ulegając nieznacznie zawodnikowi z Ninja Academy Warszawa 5:7.

Bartosz Sadowski w formułę pointfighting kat - 37kg, rozpoczął od zwyciezkiego pojedynku z zawodnikiem z Węgier, wynikiem: 8 do 2. W ćwierćfinale, po fantastycznej walce nieznacznie uległ Słowackiemu przeciwnikowi 6 do 10. Kolejną walkę, w kat.-42 stoczył z bardzo silnym Austriakiem (zwycięzcą tej kategorii); zajmując ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji.

Łęczna 27 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876