14 kwietnia odbył się turniej kickboxingu Piaseczno Open. Akademia Sztuk Walk wystawiła 24 osobową ekipę. Zawodnicy spisali się fenomenalnie zdobywając 22 medale, w tym 5 złotych 7 srebrnych i 10 brązowych.

Na początku turnieju rozegrane zostały konkurencje drużynowe walk na softy (szermierka). Drużyna w składzie: Igor Głowienka, Paweł Bielecki, Olaf Steć sięgnęła po złoty medal rozbijając swoich przeciwników bardzo wysoką przewagą punktową. Następnie przyszła kolej na konkurencje drużynową dzieci starszych i tutaj też obie drużyny złożone z zawodników Akademii odniosły wysokie zwycięstwa, zajmując pierwsze i drugie miejsce. Skład zwycięzców: Kacper Szymczuk, Amelka Parczewska, Antoni Bojarczyk. Na drugim miejscu uplasowali się: Kacper Głowienka, Daniel Szostakiewicz, Bartosz Sadowski.

W konkurencjach indywidualnych świetny występ odnotowała Karolina Bojarczyk, wygrywając swoją kategorię walk indywidualnych pointfighting. Zajęła także drugie miejsce w kategorii wyższej (również pointfighting), pokonując przy tym bardzo mocne zawodniczki.

Wśród najmłodszych w walkach soft bardzo dobre wyniki odnotowali: Kacper Głowienka, Olaf Steć oraz Paweł Bielecki, którzy nie dali swoim rywalom najmniejszych szans i sięgnęli po najwyższe podium w tej konkurencji. Dobrze poradził sobie Igor Głowienka. Uległ w finale tylko swojemu klubowemu koledze Pawłowi Bieleckiemu, któremu przypadł srebrny medal.

W kategorii najmłodszych dzieci po rewelacyjnych walkach srebrny medal zdobył Jakub Szymczuk a brązowy medal wywalczyła Lena Głowienka.

Wśród dzieci starszych, w walkach soft, w bardzo mocno obsadzonej kategorii srebrny medal udało się wywalczyć Danielowi Szostakiewiczowi, który w pięknym stylu gromił swoich przeciwników ulegając jednym punktem w finale zawodnikowi z Kick Ninja Academy.

Bardzo dobre występy w konkurencji pointfighting odnotowały nasze najmłodsze fighterki : Hanna Czubacka, Martyna Lachowska, Olga Stachyra oraz Wiktoria Bielecka, zdobywając brązowe medale. Warto wspomnieć, że były to ich pierwsze starty w formule walk kontaktowych. Mimo to nie uległy presji i dobrze sobie poradziły .

W walkach pointfighting srebrne medale przypadły Bartoszowi Sadowskiemu oraz Kacprowi Głowience, którzy po bardzo dobrych walkach ulegli w finałach zawodnikom z Piaseczna. Brąz przypadł Karolowi Grabosiowi, który dopiero zaczyna swoje starty.

Kilku zawodników debiutowało w walkach ciągłych light-contact. Jakubowi Parczewskiemu udało się zdobyć złoty medal w swojej kategorii wagowej -48 kg. W kategorii -32 kg drugie miejsce zajął Bartosz Sadowski a trzecie Kacper Szymczuk.

Dobre występy odnotowali: Igor Panasiuk, Natalia Adynowska, Kajetan Hapoń, Steć Sara i Bartosz Blacha, którzy w drodze na podium przegrali swoje pojedynki z klubowymi kolegami.

Dla niektórych był to świetny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kickboxingu, które odbędą się 29 kwietnia w Mysiadle.

Łęczna 18 kwietnia

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876