9 grudnia odbyła się jedenasta edycja Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwondo. W hali sportowej w Łopienniku Nadrzecznym rywalizowało ponad 130 najmłodszych taekwondoków w wieku od 6 do 12 lat z województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Wśród nich nie zabrakło sześcioosobowej reprezentacji Łęcznej, startującej w barwach Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan.

Łęczyńscy zawodnicy wywalczyli siedem medali. Trzykrotnie na podium stanął Łukasz Oleszek który zwyciężył w kopnięciach dollyo chagi na czas, był drugi w układach od 8.kup i trzeci w walkach soft. Złoto w układach 10-9.kup oraz srebro w kopnięciach przeskokowych zdobył Jakub Wojciechowski. Zuzanna Guz była pierwsza w walkach soft oraz trzecia w układach.

Najmłodsi stażem w drużynie Michał Guz, Dawid Zaborski i Aleksandra Kowalczyk jeszcze nie wywalczyli medali, ale podobnie jak inne dzieci wrócili z Łopiennika z paczkami od Świętego Mikołaja i kartami motywacyjnymi od trenerów.

Był to ostatni start łęczyńskiej sekcji LKSW Dan w 2017 roku. W styczniu nasi taekwondocy wezmą udział w seminarium szkoleniowym, które poprowadzi mistrz Don Dalton z Irlandii, posiadacz 8. dana, zaś kolejne starty są planowane w lutym.

Ciągle można zapisywać się na zajęcia taekwondo dla dzieci, które odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Sekcję prowadzą instruktorzy Łukasz Staiński, Jacek Cur i Piotr Żołędź (wszyscy 1.dan), przy wsparciu głównego trenera LKSW Dan Piotra Bernata (5.dan).