Prywatna firma Spełniamy Marzenia z Katowic o nazwie zbliżonej do znanej fundacji próbuje zbierać pieniądze na pomoc dla szpitala wśród łęczyńskich przedsiębiorców. Takie sygnały dotarły do władz SP ZOZ w Łęcznej, które apelują do właścicieli firm, aby z bardzo dużą ostrożnością traktowały takie prośby i zbiórki.


Spółka Spełniamy Marzenia zwróciła się do SP ZOZ w Łęcznej z deklaracją pomocy. Nie informując dyrekcji, katowicka firma już na początku marca przekazała dary o wartości ok. 300 zł bezpośrednio na Oddział Oparzeń dla Dzieci.
Były to gry planszowe, ręczniki, poduszki. Jak się okazało nie był to jednak koniec tej sprawy. Teraz spółka powołując się na współpracę ze szpitalem próbuje pozyskać fundusze od przedsiębiorców. Robi to telefonicznie i zapowiada, że pieniądze będą odbierane przez kuriera. Takie informacje dotarły do dyrekcji szpitala.
- Uważamy takie działania za nieetyczne i dlatego prezenty, które otrzymaliśmy od spółki zostaną jej zwrócone. Informuję też naszych przedsiębiorców, że szpital nie wyrażał zgody na zbiórkę pieniędzy i nic o takim procederze nie wiedział – stwierdził dyrektor SP ZOZ Krzysztof Bojarski.
O sprawie poinformowana została policja.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876