Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej zakwalifikowała się do pierwszej edycji ogólnopolskiego programu SuperKoderzy Fundacji Orange.

Pomysł polega na tym by uczyć dzieci podstaw programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego i muzyki. Rozwijać kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności współpracy w zespole – czyli wszystko to, czego w dzisiejszej szkole tak brakuje. Jest więc świetnym uzupełnieniem oficjalnych, nastawionych na pamięciowe opanowywanie takich czy innych treści. Ponadto świat potrzebuje dzisiaj programistów. Przygoda edukacyjna, podczas której dzieci poznają język komputerów i przekładają umiejętności na praktykę: programują roboty, tworzą strony www, stają się cyfrowymi DJami lub dziennikarzami przyszłości, to dla nich wielki bonus na przyszłość.

SP nr 4 jest jedną z 130 szkół w kraju, która otrzyma grant finansowy w wysokości 3 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu do nauki programowania, podstaw robotyki i poznania nowych technologii. W nowym roku szkolnym 2017/2018 wybrane klasy czwarte na lekcjach informatyki będą uczyć się programowania w praktyce i rozwijać kreatywność. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

Szkoły uczestniczące w SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych. W Łęcznej wybrali ścieżkę Majsterkowicze 2.0, w ramach której będą montowane roboty, od podstaw, a następnie zostaną zaprogramowane w szkole.  

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677