Łęczyńscy kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy, którzy włamywali się i okradali domy mieszkalne i pomieszczenia gospodarcze na terenie gminy Spiczyn. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu na terenie gm. Spiczyn na ternie doszło do trzech kradzieży z włamaniem. Nieznani sprawcy włamali się do dwóch domów mieszkalnych i jednego pomieszczenia gospodarczego. Łączne straty wywołane ich przestępczą działalnością wyniosły blisko 10 tys. zł. Kradli co im wpadło w ręce: wartościową biżuterię, elektronarzędzia, urządzenia ogrodnicze i motoryzacyjne a nawet materiały budowlane.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Policjanci ustalili i na początku czerwca zatrzymali trzech włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 28 i 36-lat. Starszy z nich to recydywista i miał już na koncie podobne przestępstwa. Trzeci włamywacz to 19-letni mieszkaniec gm. Niemce. Podczas przeszukania wytypowanych miejsc, gdzie sprawcy mogli ukryć łupy, funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali część skradzionego mienia.

Podczas wykonywania czynności przestępcy częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów.  

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677