Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa organizuje „Świdnickie Spacery - Reaktywację”, ponieważ „dziś znów trzeba powiedzieć, że publiczna telewizja stała się narzędziem propagandy jednej rządzącej partii” – twierdzą członkowie stowarzyszenia i zapraszają 5 lutego na godz. 19, kiedy w centrum Świdnika, na pl. przy fontannie organizatorzy manifestacji złożą kwiaty przy pomniku „spacerów”.

W stanie wojennym, 5 lutego 1982 roku, o godz. 19.30 na znak bojkotu propagandowego „Dziennika Telewizyjnego” rozpoczęły się „Świdnickie Spacery”. Dokładnie w 35. rocznicę tych wydarzeń Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa organizuje analogiczne zgromadzenie. Członkowie stowarzyszenia uważają bowiem, że „pewne zjawiska zdają się wracać do czasów komunistycznych”.

- Dziś znów dziennikarze przypominają bardziej funkcjonariuszy propagandy z okresu stanu wojennego, a misja telewizji sprowadza się do kłamstw i manipulacji na rzecz PiS – powiedzieli Dziennikowi przedstawiciele stowarzyszenia. Tak jak 35 lat temu mieszkańcy Świdnika pokazali, że nie ma na to ich zgody, tak dziś manifestujemy dokładnie ten sam przekaz. O 19.30 – w porze „Dziennika”, znanego dziś jako „Wiadomości” TVP udamy się na spacer.

Zgromadzenie zostało już zgłoszone do Urzędu Miasta w Świdniku. (r)

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876