Za uszkodzenie mienia odpowie dwóch mężczyzn, którzy podpalili kilka kontenerów na śmieci w centrum miasta. Ich wytypowanie i zatrzymanie przez policjantów było możliwe dzięki współpracy ze strażnikami miejskimi. To strażnik miejski dwa dni po zdarzeniu rozpoznał na monitoringu osoby odpowiadające wyglądem sprawcom podpalenia zarejestrowanym na zapisie miejskich kamer.

W miniony piątek we wczesnych godzinach porannych dyżurny świdnickiej policji powiadomiony został o palących się 4 kontenerach na śmieci na kilku ulicach w obrębie centrum Świdnika. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż prawdopodobni sprawcy podpalenia zarejestrowani zostali na kamerach monitoringu miejskiego. Dwa dni po zdarzeniu policjanci otrzymali ze straży miejskiej informację o dwóch mężczyznach o podobnym do sprawców wyglądzie, których zidentyfikował na monitoringu obsługujący go funkcjonariusz.

Po analizie zapisów wideo i potwierdzeniu ustaleń co do tożsamości sprawców, policjanci zatrzymali 41-latka i jego 32-letniego kompana. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie mienia łącznej wartości blisko 3 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 10 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876