Dwóch kierujących skuterami wpadło w ręce policjantów, bo byli nietrzeźwi. Obaj panowie mieli po około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

13 maja po godz. 19 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację, że z okolic dworca PKP w Mikowicach w kierunku Jackowa jedzie motorowerzysta wraz z pasażerem i mogą być nietrzeźwi. Zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Świdnika, który jechał skuterem, miał ponad dwa promile w organizmie, a pasażer, którego wiózł, miał blisko trzy promile. Pojazd został odholowany na policyjny parking.

Z kolei przed godz. 23 w miejscowości Siostrzytów piasecki patrol zauważył motorowerzystę, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierujący może być w stanie po użyciu alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem 40-letniego mieszkańca gminy Trawniki wskazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. W tym przypadku pojazd został zabezpieczony na posesji właściciela skutera.

Teraz obaj panowie staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 15 maja

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876