W weekend w Budapeszcie rozegrano jeden z najważniejszych otwartych europejskich turniejów kickboxingu - Hungarian Kickboxing World Cup. Dwudziesta czwarta edycja węgierskiego Pucharu Świata zgromadziła ponad 1400 zawodników z 247 klubów i 37 krajów, którzy wystąpili w niemal 2500 startów indywidualnych.

Po rocznej przerwie w stolicy Węgier pojawiła się również ekipa klubowa LKSW Dan Świdnik. Łupem trójki podopiecznych Piotra Bernata i Bartłomieja Daniela padły cztery krążki. Nasi reprezentanci startowali w klasie młodszych stopni (do zielonego pasa). Dwukrotnie na podium stanął Paweł Wilczopolski zdobywając brąz w walkach pointfighting kadetów młodszych do 42 kg oraz srebro w kategorii +42 kg.

Szczególnie interesujące były półfinały stoczone w obu kategoriach przeciwko rosyjskiemu zawodnikowi Ivanovi Agapitovovi z CSKA St. Petersburg, złotemu medaliście tegorocznego turnieju Athens Challenge - pierwszy z nich przegrany, drugi wygrany. Srebrny medal w kategorii -50 kg pointfighting kadetek starszych wywalczyła Oliwia Frączyk, zaś brązowy w light-contact seniorów +85 kg Daniel Marciszkiewicz.

Oprócz drużyny klubowej LKSW Dan w składzie kadry Polski również wystąpił zawodnik świdnickiego klubu Marcin Gupta. Wracający do startów w kickboxingu "Gufi" nie zaliczy jednak tego startu do udanych, gdyż pierwsze walki w pointfighting seniorów tak w kat. -63 kg z Niemcem, jak i -69 kg z Włochem zakończyły się przegranymi.

Paweł Wilczopolski miał w weekend jeszcze jeden powód do radości, gdyż znalazł się na ogłoszonej właśnie liście kadry Polski kadetów młodszych w kickboxingu. Wiadomość o tym dotarła do naszego zawodnika tuż po zdobyciu dwóch medali na Pucharze Świata.

 

Łęczna 20 maja

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876