41 letni mieszkaniec Lublina poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Artur D. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Na swoim koncie miał m.in. kradzież z włamaniem, rozbój czy niszczenie minia. Najpoważniejszy zarzut dotyczył jednak usiłowania zabójstwa. Do tego przestępstwa doszło we wrześniu 2008 roku, na klatce schodowej jednego z lubelskich bloków. Artur D. zaatakował 44 latka. Uzbrojony w nóż zadał mu kilka ran. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, gdzie został poddany zabiegowi. Sąd za ten czyn orzekł Arturowi D. łączną karę 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawą ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego zajęli się policjanci z zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Kryminalni ustalili, że 41 latek przebywać może w jednej z kamienic na Starym Mieście. 16 lutego policjanci przystąpili do zatrzymania.

Początkowo nikt nie chciał otworzyć drzwi, dopiero ostrzeżenie o możliwości wyważenia drzwi spowodowała, że mundurowi zostali wpuszczeni do środka. Żona poszukiwanego tłumaczyła, że małżonek wyjechał poza granice kraju. Kobieta podczas całej interwencji zachowywała się agresywnie, straszyła mundurowych, że ich „załatwi” i złoży na nich skargę.

Mimo tego policjanci przeszukali mieszkanie. W wersalce odnaleźli „zgubę”. 41 latek wkrótce trafi do Zakładu Karnego, gdzie ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876