W wieku 66 lat zmarł Jan Twardowski, który od 2005 r. kierował Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej - Folk Dance Ensemble. O śmierci dyrektora poinformował zespół na swojej stronie internetowej. „Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 lutego 2018 r. zmarł nasz Pan Dyrektor Jan Twardowski. Cześć jego pamięci!” - napisali „Kaniorowcy”.

Wcześniej przez wiele lat był dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lubin. Zarządzał także Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Zamościu oraz Orkiestrą Namysłowskiego w tym mieście. Kaniorowcami Jan Twardowski kierował 13 lat.

Ten okres dla Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” był udany. Grupa była wielokrotnie wyróżniana, zdobyła też wiele nagród na polskich oraz zagranicznych festiwalach. Zespół w 2008 roku odznaczono srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jan Twardowski ostatnio ciężko chorował. W zeszłym tygodniu poprosił prezydenta Lublina o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Prezydent spełnił prośbę, odwołał go z dniem 23 lutego ze stanowiska, a kierowanie zespołem powierzył Adamowi Maruszakowi, do czasu wybrania w konkursie nowego dyrektora.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876