15-latek napadł na 14-latka. Grożąc nożem kazał zdjąć pokrzywdzonemu ubrania wierzchnie i je oddać. W zamian napastnik łaskawie pozostawił swoją, najwidoczniej niemodną garderobę, po czym oddalił się. Sprawą zajęli się kryminalni z 4. komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Do napadu doszło w pierwszych dniach stycznia przy ulicy Zana w Lublinie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył ojciec 14-latka. Z jego informacji wynikało, że syn został na ulicy zaczepiony przez nieznajomego. Sprawca miał najpierw zażądać od nieletniego mieszkańca Lublina pieniędzy. Gdy ten odmówił, wyciągnął nóż i zmusił 14-latka aby razem poszli do pobliskiej galerii handlowej. Tam w toalecie, wciąż grożąc nożem okradł pokrzywdzonego z markowych ubrań i uciekł.

Modniś dosyć szybko został namierzony przez kryminalnych. Sprawcą nietypowej kradzieży okazał się 15-letni mieszkaniec Puław. Nieletni został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony w zamkniętym ośrodku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. O dalszym losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

RN

Łęczna 19 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876