Operacyjni zatrzymali 33-latka, który w Warszawie ukradł samochód, a następnie przyjechał nim kraść katalizatory w Lublinie. Złodziej usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał.

Na trop 33-latka wpadli operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze namierzyli mieszkańca Lublina podczas obserwacji dzielnicy Czechów, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do kradzieży katalizatorów.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna porusza się skradzionym na terenie Warszawy chevroletem, do którego zamontował fałszywe tablice rejestracyjne – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. W trakcie kradzieży sprawca wykorzystał fakt, że właścicielowi samochodu podczas spaceru wypadły kluczyli. Po kradzieży wyciął z niego katalizator, a następnie przyjechał samochodem do Lublina z zamiarem kontynuowania przestępczego procederu.

Policjanci podczas przesłuchań udowodnili zatrzymanemu dodatkowo dwie kradzieże katalizatorów w Lublinie oraz zniszczenie mienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał. 33-latek wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

 

Łęczna 19 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876