Dzięki szybkiej reakcji policjantów z posterunku wodnego i strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego udało się bezpiecznie wydostać z wody 6 osób, którym przewróciła się żaglówka na Zalewie Zemborzyckim.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z posterunku wodnego oraz strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego otrzymali w niedzielę 16 sierpnia po południu. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, iż na Zalewie Zemborzyckim przewróciła się żaglówka i kilka osób wpadło do wody.

Podczas działań ratowniczych osoby potrzebujące pomocy bezpiecznie ewakuowano na brzeg. Jak się okazało żaglówką płynęło 6 osób biorących udział w kursie. Z informacji przekazanych przez instruktora wynikało, iż do przewrócenia doszło w wyniku silnego porywu wiatru. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Wszystkie osoby były trzeźwe.

Łęczna 17 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876