Kilkadziesiąt autokarów przejechało w środę 1 lipca przez centrum Lublina. Takie protesty miały miejsce w kilkunastu miastach w Polsce. W ten sposób właściciele firm przewozowych chcieli zwrócić uwagę na swoją trudną sytuację.

Rządowa pomoc właśnie się kończy, a my wciąż nie mamy zleceń. Za co mamy żyć, jak mamy płacić pracownikom? – pytał jeden z nich.

W Lublinie do akcji przyłączyło się kilkanaście firm. Ulicami przejechało około 30 autokarów. Chociaż przejechały ulicami prowadzącymi przez centrum, obyło się bez paraliżu miasta. Przewoźnicy wyjaśniają, że nie chodziło im o zablokowanie ruchu, ale o zwrócenie uwagi na ich kłopoty.

A te są spore, chociaż sytuacja poszczególnych firm jest różna. Niektóre zatrudniają nawet kilkadziesiąt osób, inne mają kilku czy kilkunastu pracowników. Firmy nie mają zleceń, nie zarabiają, a od czerwca mają płacić pełny ZUS za pracowników, no i oczywiście pensje.

Przedstawiciele branży przewozowej domagają się więc wsparcia finansowego na pokrycie chociaż części wypłat dla pracowników i umorzenia składek ZUS do końca roku. Drugi z postulatów dotyczy dopłat do autokarów w formie bezzwrotnych subwencji. Jeśli rząd nie spełni ich postulatów i to szybko, zbankrutują, a pracownicy zasilą rosnącą rzeszę bezrobotnych.

Łęczna 02 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876