Policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda oferowana była do sprzedaży na targowiskach. Wraz ze wzrostem cen legalnych wyrobów tytoniowych rośnie czarny rynek.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu II, Oddziału Prewencji Policji oraz LUCS przeprowadzili wspólne działania związane z wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Działania przeprowadzane zostały na targowiskach al. Tysiąclecia i ulicy Targowej w Lublinie.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli blisko 700 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 15 tys. złotych. Pochodzące z przemytu papierosy oferowali do sprzedaży dwaj 60-letni mieszkańcy Lublina.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Łęczna 07 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876