Tylko przez ostatni weekend mundurowi z lubelskiej drogówki zatrzymali pięć praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą jest 35-letni kierowca audi, który na al. Jana Pawła II pędził z prędkością ponad 120 km/h.

W ostatnim okresie w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu zauważalny jest znacznie mniejszy ruch uliczny. Niestety niektórzy kierowcy wykorzystują puste drogi do brawurowej i niebezpiecznej jazdy, rażąco naruszając przepisy ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali pięć praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 35-letni kierowca audi, który jadąc al. Jana Pawła II na liczniku miał ponad 120 km/h.

Dodatkowo podczas weekendowej służby zatrzymanych zostało czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierowca musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Łęczna 21 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876