Do tymczasowego aresztu trafił 45-latek. Odwiedził on swoją byłą konkubinę. Podczas wspólnego spożywania alkoholu najpierw zaczął jej grozić, następnie uderzył, a gdy kobieta uciekła postanowił podpalić jej mieszkanie.

W piątek około godziny 3. nocy dyżurny KMP w Lublinie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, iż przed jednym z bloków przy ulicy Diamentowej ma miejsce awantura, podczas które mężczyzna bije uciekającą kobietę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkająca tam kobieta, zaprosiła swojego byłego konkubenta. W mieszkaniu do późnych godzin nocnych spożywali razem alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni, podczas której 45-latek zaczął wyzywać swoją znajomą i jej grozić. Po chwili zaczął ją bić i podduszać. Kobiecie udało się uciec z mieszkania. Wtedy mieszkaniec Lublina postanowił podpalić jej łóżko od którego zajęły się meble i wyposażenie jednego z pokoi. Przybyła na miejsce straż pożarna szybko ugasiła ogień i zażegnała niebezpieczeństwo. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

45-latek bezpośrednio po tym zdarzeniu został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu policjanci z III komisariatu doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał trzy zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, więc może mu grozić nawet 15 lat więzienia.

Łęczna 20 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876