Napił się i wezbrały w nim uczucia rodzicielskie. Upojony alkoholem ojciec wybrał się z dzieckiem na spacer. Na ścieżce rowerowej przewrócił się i upadł na ziemię. Płacz dziecka zaalarmował przechodniów, którzy wezwali służby.

19 sierpnia około godz. 16:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kupieckiej w Lublinie, na ścieżce rowerowej leży mężczyzna, a przy nim znajduje się płaczące dziecko.

Zaraz po zgłoszeniu na miejsce przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mundurowi zastali tam leżącego na kostce brukowej 36-letniego mieszkańca Lublina. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a pod jego „opieką” znajdował się 6-letni chłopczyk. Mężczyzna po upadku trochę się potłukł, jednak nie wyraził zgody na zbadanie przez załogę karetki pogotowia, która również przyjechała na miejsce. 36-latek zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny ojciec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, natomiast dziecko trafiło pod opiekę dziadka, który przyjechał na miejsce.

Po wytrzeźwieniu 36-latek zostanie przesłuchany. Policjanci z V Komisariatu Policji w Lublinie będą teraz sprawdzać czy mężczyzna swoim zachowaniem nie naraził dziecka na utratę zdrowia, bądź życia. Całość materiałów zostanie przekazana także do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 21 sierpnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876