Wyjątkową znieczulicą wykazał się 36-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna odwiedzając w hospicjum członka swojej rodziny włamał się do umieszczonej na korytarzu puszki z datkami. Jego łupem padło około 500 zł.

Do kradzieży doszło w połowie maja. Policjanci z I komisariatu otrzymali zgłoszenie, że na terenie hospicjum w centrum miasta, nieznany sprawca włamał się do zamontowanej na korytarzu puszki na darowizny. Sprawca odgiął skobel i wyciągnął datki. Jak wstępnie ustalono, jego łupem padło 500 złotych.

Sprawą ustalenia złodzieja zajęli się kryminalni z „jedynki”. Policjanci zabezpieczyli, a następnie przejrzeli zapis monitoringu. Zauważyli na nagraniu mężczyznę, który tego dnia odwiedzał w hospicjum kogoś bliskiego z rodziny. Okazało się, że to właśnie on mógł mieć związek z włamaniem do puszki z pieniędzmi. Nie pomylili się.

Przed kilkoma dniami sprawca został zatrzymany na jednej z ulic Lublina. Dzielnicowy z I komisariatu podczas służby zauważył mężczyznę, którego kryminalni typowali do tej kradzieży. Chwilę później 36-latek był już w rękach policjantów.

Mieszkaniec Lublina na I komisariacie usłyszał zarzuty kradzież z włamaniem. Ponieważ mężczyzna wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy. Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli od niego gotówkę. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 1 czerwca

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876