Dwadzieścia dwie osoby odniosły różnego rodzaju obrażenia w wypadku autobusu linii nr 32, do którego doszło 9 kwietnia w Lublinie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierująca autobusem kobieta tłumaczyła się, że się zagapiła a ręce zaplątały się jej na kierownicy.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu ulicy Muzycznej, Nadbystrzyckiej i Głębokiej w Lublinie. Autobus uderzył w słup. W sumie obrażenia odniosły 22 osoby, wśród rannych są także dzieci. Jedną nieprzytomną osobę przewieziono do szpitala. Część pasażerów połamała w wypadku ręce i nogi. Większość z nich doznała jednak tylko ogólnych potłuczeń i urazów, które nie zagrażają ich życiu. Do szpitala na obserwację i badania trafiło łącznie 21 osób. Kierująca autobusem 47-latka była trzeźwa.

Sprawą zajmuje się prokuratura. Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło zaraz po tym, jak autobus ruszył z przystanku przy ul. Narutowicza w kierunku osiedla Widok. - Prędkość nie była duża. Kierująca autobusem miejskiej komunikacji wjeżdżając na skrzyżowanie nagle prawym przodem pojazdu uderzyła w słup trakcji elektrycznej. Kierująca autobusem kobieta nie odniosła obrażeń.

 

Łęczna 10 kwietnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677