Policyjni wywiadowcy zatrzymali 30-latka, który dziś w nocy (16 października) skakał po zaparkowanych samochodach. W czterech uszkodził karoserię oraz powybijał szyby. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości.

Do tego zdarzenia doszło dziś w nocy. Około godz. 01.00 policjanci otrzymali zgłoszenie pochodzące z rejonu ul. Jaspisowej w Lublinie. Z relacji zawiadamiających wynikało, że jakiś mężczyzna skacze po zaparkowanych pojazdach. Na miejsce dyżurny wysłał policyjnych wywiadowców. Chwilę później policjanci zatrzymali wandala na gorącym uczynku. Zastali też cztery porozbijane samochody: skodę, volkswagena, forda i citroena. Najwięcej uszkodzeń wandal spowodował w skodzie wybijając cztery szyby w drzwiach, uszkadzając przód pojazdu, wgniatając dach i obrywając lusterko. W pozostałych pojazdach także powgniatał karoserię, wybił szybę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. 30-latek nie chciał się jednak poddać badaniu stanu trzeźwości, dlatego pobrana została od niego krew do badań. Policjanci z VII komisariatu ustalają wartość strat. Aktualnie trwa przyjmowanie zawiadomień od pokrzywdzonych właścicieli samochodów.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876