5 grudnia doszło do dwóch potrąceń pieszych. W mieście prowadząca volkswagena potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. Z kolei poza obszarem zabudowanym inna kierująca pojazdem m-ki Audi podczas wymijania potrąciła idącego z naprzeciwka mężczyznę.

Do pierwszego z wypadków doszło na ul. Kopernika w Lubartowie. Kierująca pojazdem m-ki VW, jadąc od strony miejscowości Lisów, na prostym odcinku drogi potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. Kierująca nie udzielając pomocy medycznej, oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak po pewnym czasie wróciła. Kobieta nie była w stanie wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że była trzeźwa. Ranna, 62-letnia mieszkanka Lubartowa, została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierującą pojazdem. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz o dalszym losie 60-letniej mieszkanki gminy Lubartów zadecyduje sąd.

W godzinach popołudniowych doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem wypadek miał miejsce poza obszarem zabudowanym w miejscowości Nowa Jedlanka. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca pojazdem m-ki Audi, jadąc od strony miejscowości Rudka Starościńska w kierunku Nowej Jedlanki, podczas manewru wyprzedzania, potrąciła idącego z naprzeciwka pieszego. Pieszy, 66-letni mieszkaniec gminy Uścimów nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Kierująca 48-letnia mieszkanka gminy Uścimów była trzeźwa.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876