Uczennice z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady organizowanej przez ZUS. W marcu wezmą udział w eliminacjach do ogólnopolskiego finału tej olimpiady sygnowanej hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada jest częścią „Lekcji z ZUS” – edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ma on umożliwić młodzieży zdobycie wiedzy o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – wiadomości o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach a także prowadzeniu własnej firmy. Co ważne dla uczestników, laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Z powodu pandemii etap szkolny odbył się w grudniu przez internet. Z województwa lubelskiego do dalszych rozgrywek awansowały 22 zespoły. Do etapu wojewódzkiego z Łęcznej zakwalifikowały się uczennice Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej: Paulina Piskorska, Katarzyna Zarzycka i Aleksandra Żeleźnik.

Łęczna 24 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677