W związku z zaliczeniem powiatu łęczyńskiego do czerwonej strefy zagrożenia koronawirusem oraz faktem, iż jedno z ognisk znajduje się w kopalni Bogdanka gdzie zakażonych jest 57 osób, a poddanych kwarantannie zostały 362, zarząd LW Bogdanka wydał oświadczenie:

Od początku zaistnienia zagrożenia epidemiologicznego w LW Bogdanka wdrożono szereg procedur i środków ostrożności, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i jednoczesne utrzymanie ciągłości produkcji.

Jednak w ostatnich dniach w bezpośrednim otoczeniu kopalni i wśród załogi odnotowano wzrost liczby zakażonych koronawirusem.

Zgodnie z wewnętrznymi procedurami, izolacji poddajemy również pracowników tzw. „drugiego kręgu”, czyli osoby, które przebywały w bezpośrednim kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną.

Funkcjonujący w spółce sztab kryzysowy analizuje i monitoruje sytuację oraz ściśle współpracuje z instytucjami państwowymi. Szczegółowe dane o ilości osób zakażonych i przebywających w kwarantannie posiadają służby sanitarno-epidemiologiczne

Liczymy, że wprowadzenie czerwonej strefy pomoże w opanowaniu dynamiki wzrostu zakażeń nie tylko na terenie pow. łęczyńskiego, ale także w kopalni.

Artur Wasil

prezes Zarządu Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A.

 

Łęczna 02 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677