Idea zapoczątkowania akcji GORĄCZKA ZŁOTA na kopalni została zainicjowana przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, pod którego to patronatem i na jego rzecz odbywa się przedsięwzięcie. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Lubelskim Węglu BOGDANKA S.A. powziął decyzję o uczestniczeniu w tej akcji i tak też w dniu 13.01.2016 pierwsza skarbonka znalazła godne miejsce do zbiórki monet o nominałach 1-, 2-, 5- groszy na polu Nadrybie a kolejne w Bogdance i Stefanowie w dniu 15.01.2016.

Dodatkowo w dniu 18.01.2016 rozlokowano kolejne dwie skarbonki w budynku Zarządu i z nim sąsiadującym, a 27.01.2016 w budynku Urzędu Miasta w Łęcznej. Rozlokowanie skarbonek wymagało pozwolenia Prezesa Lubelskiego Węgla oraz Burmistrza Miasta Łęczna, które to otrzymano w ekspresowym tempie. W dniu 29.01.2016 czyli po ok. dwóch tygodniach trwania akcji zapełnione po brzegi skarbonki w Bogdance i Nadrybiu wymagały natychmiastowego opróżnienia by zrobić miejsce następnym datkom, co jest niesamowitym osiągnięciem ku radości maluchów na rzecz których odbywa się cała akcja. Waga nominału osiągnęła wartość ponad 32 kg z owych dwóch miejsc, ale waga dobroci i serca złożona w datkach przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Zarząd klubu w tym miejscu składa serdeczne podziękowania wszystkim sercom włożonym do skarbonki w postaci żółtych monet a i nie tylko żółtych bo zdarzają się również monety o charakterze Europejskim. Cały zasób zgromadzonych środków po zakończeniu akcji zostanie przekazany do siedziby PCK w Lublinie gdzie zostanie posegregowany, przeliczony oraz wymieniony na inne nominały by cel akcji wdrożyć w życie. Akcja ma charakter cykliczny i zamyka się w czerwcu każdego roku a jednocześnie rozpoczyna kolejna, by dać szansę zaistnienia w następnych latach. Kolejnym zaskoczeniem powodzenia akcji był dzień 12.02.2016 który to „zmusił” organizatorów do opróżnienia po raz kolejny skarbonek w Bogdance i Nadrybiu a dodatkowo pełniutką w Stefanowie, czego efektem odzwierciedlający sukces powodzenia jest osiągnięcie łącznej wagi ponad 70 kg. zebranych monet. Doliczając skarbonki jeszcze nie pełne w budynku zarządu można by podsumować pierwszy miesiąc akcji na 80 kg szczęścia podopiecznych PCK. Wielkie gratulacje dla wszystkich za wzorową postawę, jest to nasz wspólny sukces – KONTYNUUJMY GO.

GORĄCZKA ZŁOTA nadal trwa i czeka na dobre, otwarte serca, chcących wesprzeć tę szlachetną akcję informujemy, że skarbonka w Łęcznej zlokalizowana jest w budynku Urzędu Miasta a kolejna szuka dobrej lokalizacji i zostanie podana do ogólnej wiadomości. Istnieje możliwość odbioru mobilnego monet od darczyńcy po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych, pod nr. tel. 600-287-424.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876