Z centrum Łęcznej w okolicach Wamexu mieliśmy wyjeżdżać dwiema nowymi drogami. Jedną wybudowaną przy samym starostwie w kierunku sklepu Lidl, a drugą w kierunku kościoła pw. Św. Barbary i dalej, aż do ulicy Wierzbowej. Mieliśmy… Gmina Łęczną napisała najlepszy wniosek, a „ktoś” sprawił, że spadł on na liście rankingowej o 200 miejsc, bez szans na dofinansowanie!

Pomysł Leszka Włodarskiego, burmistrza Łęcznej był dość prosty. Zamiast dzisiejszego jednego i zakorkowanego wyjazdu w kierunku ronda na al. Jana Pawła II, wyjazd umożliwiony zostałby aż w trzech kierunkach.
Ma to sens, bo dzisiejsze centrum to galeria handlowa, urząd pracy, urząd skarbowy, Starostwo Powiatowe, a także dwie stacje paliw, urząd pocztowy i dziesiątki mniejszych firm, biur i sklepów. Na kosztowne prace gmina Łęczna chciała pozyskać pieniądze z rządowego funduszu na drogi. Wniosek został przez fachowców wojewody lubelskiego Lecha Sprawki oceniony bardzo wysoko i znalazł się na 1 miejscu listy rankingowej, dotyczącej inwestycji jednorocznych!
Następnie lista trafiła do kancelarii premiera RP. Gmina spokojnie czekała na dofinansowanie i rozpoczęcie prac. Nieoczekiwanie jednak po powrocie z Warszawy wniosek Łęcznej na liście wniosków biorących dofinansowanie został „spuszczony” o 200 pozycji!!! Bez szansy na dofinansowanie. W kuluarach dość głośno mówi się, że to zemsta jednego polityka, za brak aktywisty PiS w fotelu burmistrza miasta. Tym sposobem Łęcznej zabrano ponad 6 milionów złotych, a jeszcze ciekawszym przypadkiem jest to, że po powrocie z kancelarii premiera zmienionej już listy rankingowej akurat 6 milionów złotych (dodatkowych) trafiło na drogi powiatowe… Tak jakby ktoś je po prostu przesunął z przebudowy centrum Łęcznej na drogi wiejskie.
Tym sposobem zaszkodzono nam wszystkim. Zwykłym mieszkańcom Łęcznej i powiatu, którzy chcieli wygodniej wyjeżdżać ze ścisłego centrum. To pokazuje, jak współcześnie dzieli się pieniądze. Nie pod względem merytorycznym, a politycznym.
Co zrobią teraz władze miasta? Zapowiadają, że mimo wszystko przeprowadzą prace budowlane. Już w zmienionym zakresie i w dłuższej perspektywie czasowej, ale zrealizują pomysł tak ważnej przebudowy komunikacyjnej.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876